Założenie forum nie sprawi ci na pewno żadnych trudności. Wystarczy wejść na stronę Forumotion i wypełnić odpowiedni formularz. Jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad nazwą swojej gry, to nie musisz się martwić – istnieje możliwość zmiany adresu i wersji forum w panelu administracyjnym. Możesz więc śmiało utworzyć teraz forum testowe, a później zmienić jego adres nawet tuż przed samym otwarciem.

Nie tworzysz gry samodzielnie? Jeżeli tak, to musisz wiedzieć, że konto założyciela na Forumotion różni się od konta zwykłego administratora. Zwykły administrator nie ma dostępu do części panelu administracyjnego, wliczając w to zakładki umożliwiające edytowanie wyglądu forum. Jeżeli obie osoby mają mieć dostęp do wszystkich zakładek, to będziecie musieli współdzielić konto. Z tego też powodu sugeruję ustawić kontu założycielskiemu neutralny nick (chociażby nazwę forum) i korzystać z niego jako z konta technicznego. Gdyby z konta założyciela zrobić konto gracza, współdzielenie hasła mogłoby wypaść trochę niezręcznie.

Po utworzeniu forum możesz się na nie zalogować i przejść do panelu administracyjnego. Link do niego znajduje się na samym dole forum. Pierwszą rzeczą, którą proponuję zrobić, jest włączenie sobie w panelu dodatkowych opcji.

W pierwszej zakładce (indeks administracji) zmień sobie widok panelu z Simple na Advanced. Sugeruję zostawić to ustawienie permanentnie.

Przeczytaj też inne tutoriale do Forumotion na moim blogu.