Jeżeli ktokolwiek grywał lub grywa na moich PBFach to wie, że najchętniej wykorzystywany przeze mnie do stawiania ich software to MyBB. Ma on swoje wady i zalety, o których można pogadać, ale nie temu chciałabym dedykować ten wpis, a pluginom. Wpis ten zapewne spodoba się osobom, które pytają mnie o rzeczy typu: „jak ty to robisz Beza, że nie trzeba się przelogowywać żeby zmienić konto?„.

Prezentuję wam poniżej listę moich ulubionych oficjalnych i w pełni darmowych pluginów. Korzystam z nich regularnie. Z niektórych od lat.

Do wpisu załączyłam screeny przedstawiające to jak użyłam tych pluginów w akcji. Śmiało inspirujcie się i czerpcie z tej listy pełnymi garściami. Gdybyście mieli jakiekolwiek pytania to piszcie w komentarzach. Możecie mnie też złapać na discordzie Tekstowych Gier Fabularnych.

DVZ Shoutbox

W moim odczuciu najlepszy chatbox, jaki można wgrać na swoją stronę. Nie bez powodu jest najczęściej pobieranym pluginem na stronie. PBFowiczów z pewnością ucieszy dodatkowo fakt, że Atarashii udostępniło za darmo swój plugin dzięki któremu możemy zsynchronizować DVZ Shoutbox z Discordem.

Enhanced Account Switcher

Plugin ten umożliwia podpięcie kilku kont gracza pod główne konto oraz wiele związanych z tym bajerów. Możemy:

  1. Listować podpięte konta na profilu gracza.
  2. Zmieniać autora dodanego już posta.
  3. Przelogowywać się na swoje multikonta bez potrzeby wylogowywania się.
  4. Dostawać powiadomienia o nowych wiadomościach w skrzynce na naszym multikoncie.

…i wiele innych. Jak dla mnie must-have dla PBFów, które dopuszczają tworzenie multikont.

OUGC Awards

Plugin ten umożliwia tworzenie odznak i nadawanie ich graczom. Także za konkretne posty lub tematy. Dzięki niemu możemy stworzyć naszą forumową listę osiągnięć fabularnych lub mechanicznych i nagradzać postacie za rozwój i/lub pchanie fabuły forum do przodu.

NewPoints

Plugin ten jest znany i całkiem popularny w środowisku. Pozwala on na stworzenie forumowej waluty, którą gracze otrzymują za pisanie postów. Możemy ustalić w jakiś działach punkty nie będą naliczane (na przykład offtop). Następnie tworzymy sklepik, w którym gracze mogą kupować nagrody, takie jak nowe zaklęcia lub umiejętności.

Newpoints Awards

Łączy dwa powyższe. Dzięki niemu możemy kupować osiągnięcia za forumową walutę.

MyBot

MyBot pozwala nam oszczędzić trochę czasu. Możemy ustawić go tak, aby wysyłał wiadomości powitalne dla graczy lub dodatkowe informacje kiedy odpowiedzą w konkretnym temacie. Osobiście użyłam go aby bot sam zamykał temat i przenosił go do działu zakończonych sesji, kiedy gracz napisze na końcu posta „!koniec psot”.

Discord Webhooks for MyBB

Bajer dzięki któremu możemy dostawać powiadomienia o nowych postach prosto na naszego Discorda.

View Unread Posts

Dzięki temu pluginowi obserwowanie tego, co dzieje się na forum staje się łatwiejsze. Pokazuje nam nieprzeczytane posty, posty dodane tego dnia oraz posty dodane od ostatniej wizyty na forum.

EC – Mention User

Pozwala na tagowanie postaci w postach. Osoba otagowana dostaje prywatną wiadomość z informacją, że powinna zajrzeć do wskazanego tematu.

Show First Post

Świetny plugin jeżeli na naszym forum znajdują się lokacje w formie osobnych tematów. Pierwszy post z każdego tematu będzie pokazywał się na każdej jego stronie, dzięki czemu nie trzeba otwierać pierwszej strony tematu za każdym razem kiedy potrzebujemy zajrzeć do opisu lokacji.

OUGC Show In Portal

Pozwala moderatorom wskazać które konkretnie posty pokażą się na portalu forum.

Coś wam nie działa? Podoba wam się jakieś rozwiązanie ze stworzonego przeze mnie forum, ale nie umiecie tego powtórzyć u siebie? Piszcie śmiało. Chętnie wam pomogę.